Коли я намалювала свою першу картину “Ворона в шапці”, дуже бажала написати казку саме про цей образ. Незабаром з-під мого пера з’явилася немаленька казкова повість “Гніздо мудрого ворона”. Відчувала неймовірно величезне бажання розгорнутися на повну силу у якості казкарки та ілюстратора. Але світ так і не побачив результати моїх старань, оскільки ця праця дала мені розуміння того, що я ще не казкар і навіть не ілюстратор. Я зрозуміла, що мої письменницькі здібності потрібно ще довго і сумлінно розвивати. Свою казкову повість я мусила відкласти до кращих часів.

З тих пір пройшло два роки. Я намалювала колекцію картин. Жодна з них не є ілюстрацією. Картини мають інтер’єрний характер і для оформлення книжок зовсім не підходять. Увесь цей час я виношувала у собі ідею писати та ілюструвати казки і хапалася за будь-яку корисну для мене інформацію.

У липні 2016 року в Житомирі відбувся благодійно-мистецький фестиваль “АрТерапія”, де пройшов майстер-клас письменника та ілюстратора Кузьменка Дмитра (відомого, як Кузько Кузякін) під назвою “Звідки беруться казки”. Майстер-клас був дуже легкого розважального характеру, хоч я вже була готова нотувати конспекти від очікуваної лекції.

Кузько Кузякін

Після майстер-класу я познайомилася з Дмитром та мала змогу поспілкуватися про свою творчість і плани на майбутнє. Під час розмови я почула від Дмитра все те, що непокоїло мене увесь час мого творчого розвитку, а саме: мої картини не є ілюстраціями.

Одне діло мати собі думку в голові, інше - почути її від професіонала. Обміркувавши зустріч з Дмитром, я вирішила спочатку перекваліфікуватися у повноцінного ілюстратора, а потім вже зануритися у вивчення і практику казкової писемності.

Отже, я офіційно завершую свій перший творчий етап, де я малювала картини, як прикрасу для помешкання, та розпочинаю новий – шлях ілюстратора. Свою колекцію картин (15 штук) я віддала у благодійний фонд для підтримки онкохворих. Спустошена і щаслива радію новому початку своєї творчості. Дуже вдячна Кузьку Кузякіну та благодійно-мистецькому фестивалю “АрТерапія”.

Наталия Мощенко

Кузько Кузякин

АрТерапия
Автор фотографій - Вера Смоляр
Автор ілюстрації -  Кузьменко Дмитро